StorregionstreanGlöm inte att den 9/9 är sista datum för ev. avanmälan till Storregionstrean. Har ni inte kontaktat oss senast detta datum räknar vi med att ert barn ska följa med och ni kommer att faktureras för resan. Om ni redan nu vet att ert barn inte ska följa med så önskar vi att ni meddelar detta omgående.
Senast den 9/9 vill vi även att ni informerar oss gällande ert barns ev. allergier och matval. Om ert barn ska äta den vegetariska maten under resan måste detta meddelas i förväg. Meddela även om några mediciner kommer att tas med.
Skicka över informationen via mail till mig (tova@hammarbygymnasterna.se) senast på söndag.
Extra friståendeträningar inför SR3
Tyvärr har basket bokat över en av våra extra friståendetider vilket innebär att vi har fått boka in nya tider. Jag har nu bokat på följande fyra tider och hoppas innerligt att ingen annan idrott har möjlighet att boka över dessa.
Söndag den 9/9 kl. 11.30-14.00 i Enskedehallen lilla
Söndag den 16/9 kl. 11.30-14.00 i Enskedehallen lilla
Söndag den 23/9 kl. 14.00-16.30 i Farstahallen
Söndag den 30/9 kl. 14.00-16.30 i Farstahallen
De extra friståendeträningarna gäller för friståendegänget. På ordinarie friståendeträningar vill vi självfallet att alla gymnaster deltar.
STG Open
Trupp 27 kommer att tävla i klass Violett pool 2 på lördagen den 27/10.
Närvaro
Ni kan nu se gymnasternas närvaro för augusti. Klicka på fliken "NÄRVARO". Observera att truppen har ett närvarokrav på 75%.
Föräldragrupp Lagkassa
Hur går det för er? Höstterminen är nu igång och truppen måste börja samla in pengar till lagkassan. Kontakta Jessica om ni behöver hjälp!